Piłkarska sobota drużyn Akademii!

Miniona sobota była bardzo dobra w wykonaniu dwóch drużyn Akademii. Grupa starsza U14 pokazała bardzo dobrą grę w turnieju organizowanym przez Akademię Żaczek, natomiast ich młodsze koleżanki z drużyny U11 świetnie zaprezentowały się w pierwszym turnieju Halowej Ligi Żaka.

TURNIEJ AKADEMII PIŁKARSKIEJ ŻACZEK

W bardzo dobrze obsadzonym turnieju, oprócz dwóch drużyn gospodarzy i naszej Akademii, wzięli udział także chłopcy z Zagłębia Lubin, Miedzi Legnica czy Sprotavi Szprotawa. Nasze dziewczyny pokazały ogromny charakter a także wiele walorów piłkarskich. W każdym meczu stwarzaliśmy wiele sytuacji bramkarskich, co ważniejsze rozgrywając piłkę od naszej bramki. W sumie drużyna rozegrała 5 meczów z bilensem: 2 zwycięstw, 1 remisu i 2 przegranych. Najskuteczniejszą zawodniczką Akademii była Dominika Cholewa, która zdobyła dla nas aż...10 bramek!

Poniżej wyniki drużyny U14:

FemGol LUBIN - Zagłębie Lubin 0:1

FemGol LUBIN - Sprotavia Szprotawa 1:3

bramka: Elisa Janik

FemGol LUBIN - Akademia Żaczek II 9:1

bramki: Pola Strzyżewska 3, Dominika Cholewa 5, Agata Jędrych 1

FemGol LUBIN - Miedź Legnica 3:2

bramki: Dominika Cholewa 3

FemGol LUBIN - Akademia Żaczek I 3:3

bramki: Dominika Cholewa 2, Pola Strzyżewska 1

Akademia grała w składzie:

Ala Bednarczyk, Dominika Cholewa, Agata Jędrych, Elisa Janik, Wiktoria Szyja, Pola Strzyżewska, Zuza Wyskida.

TURNIEJ HALOWEJ LIGI ŻAKA

W pierwszym turnieju z cyklu Halowej Ligi Żaka nasze zawodniczki zmierzyły się z drużynami Amico Lubin (gospodarze), Górnika Lubin i Sokoła Krzywa. Turniej rozegrany był na hali RCS przy ul. Norwida w Lubinie. Podczas turnieju skupialiśmy się na doskonaleniu gry w obronie, z czego nasze zaawodniczki się wywiązały patrząc na wyniki rozegranych meczy.

Nasz zespół uzyskał następujące wyniki:

FemGol LUBIN - Amico II Lubin 0:0

FemGol LUBIN - Górnik Lubin 0:1

FemGol LUBIN - Sokół Krzywa 8:0

bramki: Ola Kocik 2, Martyna Hopej 2, Oliwia Wuj 1, Patrycja Wołowicz 1, Wiktoria Kubicka 2

FemGol LUBIN - Amico I Lubin 2:0

bramki: Nadia Wodelska 1, samobójcza,

Akademia grała w składzie:

Amelia Grzegorowska, Ola Kocik, Wiktoria Kubicka, Oliwia Wuj, Patrycja Wołowicz, Nadia Wodelska, Daria Janik, Amelia Judzin, Martyna Hopej.