Akademia na obozie w Stroniu Śląskim!

Od 26 stycznia do 2 lutego na obozie zimowym w Stroniu Śląskim przebywału nasze młode zawodniczki. Pod okiem sztabu trenerskiego piłkarki FemGol szlifowały formę zarówno piłkarską a także uczyły się jazdy na nartach pod okiem profesjonalnych instruktorów narciarstwa na stoku w Bielicach. Opiekę nad naszymi młodymi gwiazdami sprawowały trenerka Karolina, trener Damian oraz...Magdalena Szaj, była Reprezentatka Polski w piłce nożnej oraz była piłkarka wielokrotnych Mistrzyń Niemiec - Turbine Poczdam.

Obozy piłkarskie Akademii FemGol Lubin to nie tylko treningi piłki nożnej. Takie wyjazdy uczą nasze podopieczne samodzielności, integrują z koleżankami z drużyny, doskonalą współdziałanie w grupie a trenerom pozwalają jeszcze bardziej poznać swoje zawodniczki. Cały turnus urozmaicony był wieloma atrakcjami jak zajęcia plastyczne, karaoke, turniej Ligi Mistrzyń, wycieczka do Kopalni Złota czy odwiedzenie Jaskini Niedźwiedzia. Naszym piłkarkom codziennie towarzyszył uśmiech na twarzach co było największym dowodem na to, że nasz obóz był przygotowany perfekcyjnie a jego uczestniczki były w pełni zadowolone.

Nowością na naszych obozach zimowych jest połączenie aspektu piłkarskiego z narciarstwem. Zima sprzyja uprawianiu także innych sportów dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się połączyć treningi piłkarskie z naukiem jazdy na nartach. Okazało się to strzałem w "10" co bardzo przypadło do gustu wszystkim uczestniczkom. Większość naszych piłkarek po raz pierwszy miała narty na nogach ale po 3 naukach jazdy nauczyły się płynnie zjeżdżać, hamować i zachowywać się bezpiecznie na stoku. W następnym roku wjeżdżamy na większe górki! :)

Następny obóz już w wakacje. Nasze drużyny udadzą się do Darłówka gdzie przez tydzień będziemy szkolić swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy ruszają już w tym tygodniu!