Nowy Rok - pierwszy turniej za nami!

W minioną sobotę mieliśmy okazję uczestniczyć w Turnieju Młodziczek organizowanym przez MKS Polonia Świdnica. W turnieju uczestniczyły 4 drużyny a każda z drużyn rozegrała 6 spotkań w systemie mecz i rewanż. Oprócz gospodyń i naszej Akademii w zawodach uczestniczyły także 2 czołowe drużyny z naszego województwa - AZS Wrocław i AZS PWSZ Wałbrzych.

- Turniej był świetną rywalizacją i okazją do podnoszenia umiejętności. Mimo zajęcia jedynie 4 miejsca jesteśmy zadowoleni z postawy naszych zawodniczek. Każda minuta na boisku, każda sytuacja, podjęty pojedynek 1v1, każdy mecz pozwala nam nabierać doświadczenia. Wiadomym jest, że dziewczyny chcą w każdym meczu wygrywać, zawsze wychodzimy z taką myślą na boiska ale zawsze też mamy określone cele do zrealizowania i z takich celów się rozliczamy. Wynik jest na chwilę obecną sprawą mniej istotną. Chcemy uczyć się grać w piłkę. Cieszymy się, że możemy uczyć się od najlepszych. Rywalizujemy przeciwko zawodniczkom, które swoją przygodę z piłką rozpoczęły kilka lat wcześniej od nas, niektóre trenują nawet od 6 roku życia także mamy jeszcze dużo do nadrobienia - tak skomentował występ Młodziczek trener Damian Rynio.

Drużyna Młodziczek grała w składzie:

Martyna Marcinek (br), Zuzanna Rojek (br), Iza Ligudzińska (kapitan), Natalia Szymczak, Dominika Cholewa, Oliwia Laskowska, Blanka Dumycz, Oliwia Łata, Natalia Wiśniewska.

W najbliższy weekend Akademia wyjeżdża na obóz sportowy do Nowej Rudy a następne turnieje już po feriach.